Chłodnia – przechowywanie jabłek

Niska temperatura w chłodni daje bardzo dobre efekty przy przechowywaniu zebranych jabłek. Tylko, że jeśli zaczną one gnić, bo porę nie widzieliśmy, że coś złego się z nimi dzieje i wyglądały dobrze to, co wtedy? Wtedy niska temperatura to zbyt mało, dlatego zaczną się poważne problemy.

Podczas procesów, jakie zachodzą przy gniciu powstaje etylen. Jeśli zacznie powstawać to produkuje się sam z siebie. Będzie go coraz więcej i więcej, dlatego nie można sobie pozwolić na to żeby do tego dopuszczać. Musimy szybko zastopować produkcje etylenu i niszczyć ten, który już jest. Otwarcie komory, wietrzenie to nic nie daje.

Trzeba zastosować specjalny środek, który musi dostać się do komory chłodniczej przed jej zamknięciem. Wtedy będą z tego bardzo dobre efekty i po otwarciu można będzie się o tym przekonać. Wszystkie jabłka będą nadawały się do spożycia. Osoba, która zdecyduje się na takie rozwiązanie będzie liczyła tylko zyski, dlatego warto byłoby się tym zainteresować. Na pewno nam się takie informacje przydadzą i wykorzystamy je przy najbliższych zbiorach jabłek. Jabłka w Polsce są popularne i wiele osób na nich zarabia takiego takie przechowanie ma dla tych osób ogromne znaczenie.

Jak się stosuje taki preparat?

Trzeba szybko zebrać wszystkie jabłka i to tylko z jednej odmiany. Maksymalnie mamy na to tydzień, dlatego trzeba się naprawdę spieszyć. Później zamykamy komorę, ale przed jej zamknięciem stosuje FruitSmart. To naprawdę jest proste, dlatego bez problemu uda nam się to przeprowadzi. Najważniejsze to wiedzieć, kiedy to zrobić żeby efektywności wzrosła. Nie trzeba szkoleń, ubrań ochronnych czy odpowiedniego sprzętu żeby aplikować taki środek. Właśnie, dlatego jest on coraz bardziej popularny w chłodniach gdzie przechowuje się jabłka. Dla osób zainteresowanych jest strona przechowywanie jabłek przez zimę, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o przechowywaniu jabłek w chłodni. Warto to wszystko wiedzieć, bo nigdy nie wiemy, kiedy takie bardzo ważne informacje mogą nam się przydać.

Powered by: Wordpress