Jak działa dźwig budowlany?

Bez żurawi wieżowych budowa wielu wysokich budynków była by praktycznie niemożliwa. Obecnie stają się integralną częścią nowoczesnej konstrukcji budowlanej.

Żurawie wieżowe są podstawowym narzędziem służącym do realizacji nawet największych i najbardziej wymagających projektów budowlanych. W miastach widujemy wiele żurawi wieżowych w czasie pracy na budowach. Dźwigi są zaprojektowane do podnoszenia i opuszczania obiektów, a także do przemieszczania ich w poziomie. Ten typ żurawia można łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego, dzięki czemu jest opłacalną opcją wynajmu dla wielu firm budowlanych.

Dźwigów mobilnych można używać do podnoszenia ciężkich przedmiotów i przenoszenia ich na krótkie odległości, a także do budowy większych dźwigów wieżowych. Maszt jest wsparty na dużej, ciężkiej podstawie, która pomaga zrównoważyć ciężar dźwigu na wyższych wysokościach.

Na szczycie masztu znajduje się moduł obrotu, składający się z przekładni i silnika, który umożliwia obrót żurawia. Jednostka obrotowa zawiera również wysięgnik długie poziome ramię robocze, który wykorzystuje wózek do przenoszenia ładunku, a także krótsze ramię maszyny zawierające silnik żurawia, a także duże betonowe przeciwwagi, które pomagają zrównoważyć ładunek. Żurawie wieżowe muszą podnosić ogromne ciężary na dość dużych odległościach. Kluczem do zapewnienia stabilności jest duża betonowa podstawa, na której spoczywa dźwig. Baza ta może mieć wymiary 10 x 10 metrów i ważyć 180 ton. Dzięki temu żuraw ma solidny środek ciężkości, co zapobiega jego przewróceniu. Kolejnym elementem są przeciwwagi umieszczone na dźwigu. Całość zapewnia stabilność konstrukcji, co jest bardzo istotne i jest podstawą zasady działania dźwigu. Wiele firm budowanych wynajmuje dźwigi do prowadzenia niektórych prac budowlanych związanych z pracami na dużych wysokościach. Wynajem jest dość opłacalny, ponieważ sam zakup dźwigu to nie wszystkie kosztu. Konieczne bowiem są różnego rodzaju przeglądy, czy też wykwalifikowaniu pracownicy do obsługi dźwigu. W wielu miejscach można wynająć dźwig nowy targ jest jest jednym z miast gdzie możemy wynająć sprzęt wraz z operatorem.

Powered by: Wordpress