Wady ukryte w lokalu zakupionym od dewelopera

Osoby które kupiły mieszkanie od dewelopera i zauważyły pewne nieścisłości umową, błędy w sztuce budowlanej mogą oczywiście dochodzić swoich praw.

Oczywiście często wady tego typu pojawiają się dopiero po pewnym czasie, są niemożliwe do wykrycia w pierwszych miesiącach użytkowania lokalu. Może być to przykładowo nadmierne zawilgocenie w garażu podziemnym, z czasem przy występowaniu wilgoci może pojawić się także grzyb i pleśń. Oczywiście może to dotyczyć także części mieszkalnej, w tym przypadku będzie to problem z odpowiednią izolacją całego budynku. Inne problemy to przykładowo pękające elementy elewacji, czy też nie sprawne kanały wentylacyjne.

Wady ukryte w lokalu zakupionym od dewelopera

W jaki sposób dochodzić praw dotyczących wad części wspólnych nieruchomości?

Dodatkowo mogą być to różnego rodzaju problemy z klatką schodową, windą, problemy z instalacją grzewczą czy też instalacją kanalizacyjną. Oczywiście wówczas wspólnota mieszkaniowa może wystąpić do dewelopera o naprawę wszystkich uszkodzeń czy też nieprawidłowo wykonanych elementów. Część tego rodzaju spraw może skończyć się pozwem, sprawą w sądzie, gdzie mieszkańcy odzyskują wysokie odszkodowania. Naturalnie należy wiedzieć w jaki sposób wystąpić na drogę sądową, jak zebrać materiały, które będą wskazywały iż usterki są winą dewelopera, a nie nieprawidłowego użytkowania danego lokalu czy też całego budynku.

Prawnik może pomóc w przypadku tego rodzaju problemów, możemy wytłumaczyć komu będą przysługiwały roszczenia względem dewelopera, jakie są rodzaje tych roszczeń, w jaki sposób skonstruować poprawnie powództwo. Oczywiście dzięki temu można będzie skutecznie uzyskać od dewelopera nie tylko odszkodowanie ale także oczywiście naprawę wszystkich niedociągnięć. które powstały z jego winy. Warto pamiętać iż sprzedawca czyli w tym przypadku deweloper będzie odpowiedzialny względem nabywcy, jeżeli sprzedał lokal, który posiada pewne wady. Oczywiście dzięki temu możemy wymusić naprawę wszystkich uszkodzeń jakie powstały w budynku z winy dewelopera.

Naturalnie można wynająć specjalistę który wykryje wszystkie wady części wspólnych nieruchomości. Powinna być to opinia biegłego który w sposób odpowiedni opisze, udokumentuje wszystkie nieprawidłowości. Oczywiście należy udowodnić, iż powstały one z winy nieprawidłowego wykonawstwa a nie z powodu nieprawidłowego użytkowania danego lokalu.

Powered by: Wordpress