Władza rodzicielska – kwestia alimentów

Mając dziecko mamy jednocześnie władzę rodzicielską. Sytuacja zmienia się w przypadku rozwodu wtedy władze mają nadal rodzice, ale u jednego jest często ona ograniczona. Zdarza się też tak, że jeśli jest przemoc w rodzinie to wtedy nie ma możliwości oddawania władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców.

Ma on ją skutecznie ograniczoną albo w ogóle jej nie ma. Wszystko będzie zależne od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Bywa też tak, że jedno z rodziców umiera i wtedy władza przechodzi tylko na drugie. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Władzę nad dzieckiem mamy do ukończenia przez nie osiemnastu lat.

To oznacza, że trzeba o dziecko wtedy dbać i dawać mu to wszystko, co jest mu potrzebne. Oczywiście dziecko też ma swoje obowiązki i musi o tym pamiętać. Jeśli oboje rodzice tracą władze rodzicielską to wtedy albo dzieckiem niepełnoletnim zajmuje się dalsza rodzina albo trafia do domu dziecka. Rodzina musi wyrazić na to zgodę i rodzina musi spełniać odpowiednie warunki. Nic nie dzieje się tutaj przypadkowo i trzeba o tym pamiętać.

Pomoc prawnika

Nie na wszystkim trzeba się znać, dlatego pomoc prawnika jest w takich sytuacjach niezastąpiona. Trzeba zgłosić się do specjalisty, który zna się na prawie rodzinnym. Dowiemy się jak i co należy robić w przypadku starania się o kontrole nad dzieckiem, ale również, co zrobić, jeśli z jakiś przyczyn władza rodzicielska została nam ograniczona. Prawnik przejrzy wszystkie dokumenty i będzie mógł na tej podstawie podjąć decyzje o tym, co należy zrobić dalej. Na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie naszych problemów. Ze znalezieniem kancelarii prawnej nie będziemy mieć problemów, bo znajduje się na stronie adwokat alimenty Warszawa. Skontaktujmy się z nimi i powiedzmy, o co chodzi, a oni dalej nas pokierują. Znają się na prawie rodzinnym, dlatego służą zawsze pomocą. Zawsze trzeba szukać pomocy u prawników, ponieważ oni się znają na tych sprawach lepiej od nas. Często rozwiązanie jest łatwiejsze niż nam się to wydaje.

Powered by: Wordpress