Jak wyrejestrować podatek VAT w UK?

Własna firma w UK to marzenie wielu osób, dlatego jeśli uda nam się je spełnić to będziemy bardzo zadowoleni. Jeśli jesteśmy osobami, które zarabiają powyżej 81 tysięcy funtów to na pewno jesteśmy już płatniami podatku VAT.

To norma w takiej sytuacji tak samo jak wiele firm przechodzi dobrowolnie na ten podatek, ponieważ tego wymagają od nich klienci. Wtedy klientów mają więcej i zarobek mają bardzo duży. To im się opłaca, dlatego rejestrują się, jako płatnik Vat. Nie wszystko jednak idzie tak jakbyśmy sobie tego życzyli i może być tak, że niestety, ale coś pójdzie nie tak i firma będzie zamykana.

Wtedy trzeba będzie wyrejestrować płatnika Vat, bo inaczej czekają nas spore kary, a na sam koniec prowadzenia własnej firmy na pewno będziecie chcieli tego uniknąć. Jeśli nie chcemy prowadzi już własnej firmy pod własnym nazwiskiem i ją sprzedajemy albo dochodzi do połączenia firm to wtedy też konieczne będzie wyrejestrowanie płatnika VAT. Powodów jest bardzo dużo, ale dla urzędu skarbowego nie ma to znaczenia, dlaczego to robimy. Musimy tylko zrobić to zgodnie z prawem, jakie obowiązuje w UK.

Kto nam pomoże?
Warto w takiej sytuacji wspomóc się księgowym. Dzisiaj księgowy w UK może mówić po polsku, ale trzeba wiedzieć, na jaką firmę postawić. Wtedy będziemy mieć dokładnie taki zakres usług, na jakim nam najbardziej zależy. W Internecie bez problemu znajdziemy informacje o najlepszej polskiej firmie księgowej działającej na terenie Londynu.

To z usług tejże firmy korzysta mnóstwo Polaków i Brytyjczyków. My możemy do nich dołączyć, bo wystarczy, że już teraz odwiedzimy stronę księgowy w Londynie – Capital Business Links, a przekonamy się, że mają dla nas przygotowaną bardzo dobrą ofertę. Powiedzą nam, jakich dokumentów potrzebujemy żeby wyrejestrować płatnika VAT i pozałatwiają wszystkie formalności. Nie musimy się niczym stresować, bo wiemy, że ta firma wszystkim może się zająć. My między czasie pozałatwiamy swoje sprawy, które są związane z likwidowaniem czy sprzedażą naszej firmy, którą prowadzimy w UK.

Powered by: Wordpress